Nye produkter
MINI HYDRAULIKENHED 24V DC - 0.8KW = 0.5CC - 1.5 LITER - ENKELTVIRKENDE ENHED (PVC) MED MANUEL PUMPE
Produktkode:
13873
OEM:
9990000151820
Moms sats
22 %
Pris uden moms:
2.143,64 DKK
Pris med moms:
2.615,24 DKK
Ref:
2
| Tekniske data | |
| Leverandør: | Tyrkiet |
| Motoreffekt: | 0,8 kW |
| Pumpeflow: | 0,5 cc |
| Aggregatflow: | 1,75 lit |
| Tankvolumen: | 1,5 liter |
| Retur eller ombytning: | 14 dage |
| Strømforsyning: | 24V DC |
| Produktvægt: | 6 kg |
| Gevind: | 1/4" |
| Maks. omdrejninger: | 3500 rpm |
| Maks. tryk: | 220 bar |
Beskrivelse:
Mini hydrauliske aggregater er selvstændige enheder. De fungerer ved hjælp af en elektrisk motor, som genererer hydraulisk tryk, der anvendes til at drive motorer, cylindre, løfteudstyr, hydrauliske cylindre og andre applikationer.
Koblingsskema

- Batteriets minuspol forbindes til DC-motorens minuspol (blå).
- Batteriets pluspol forbindes til kontaktorens højre kobberterminal.
- Kontaktorens kabel forbindes mellem DC-motorens pluspol (rød) og kontaktorens venstre kobberterminal.
- Det kombinerede to-leder kabel forbindes til ventiltilslutningen.
- Blå kabel (eller sort afhængigt af serie) forbindes til DC-motorens minuspol.
- Rød kabel (eller gul/grøn afhængigt af serie) forbindes til kontaktorens kobberterminal.
- Hvid kabel forbindes til kontaktorens grå terminal, som er længere fra motoren.
- Termisk kabel forbindes til kontaktorens grå terminal, som er tættere på motoren.
Leverandør:
Tyrkiet
Motoreffekt:
0.8 kW
pumpeflow:
0.5 cc
aggregat flow:
1,75 liter
Tankvolumen:
1,5 liter
Returnering eller ombytning:
14 dage
strømforsyning:
24V DC
Produktvægt:
6 kg
Garanti:
6 måneder
Gevind:
1/4"
max. RPM:
3500 omdr./min
max. tryk:
220 bar









