Uudet tuotteet
HYDRAULINEN SYLINTERI MONO 40/30-550
| TEKNISET TIEDOT | |
| Palautus tai vaihto: | 14 päivää |
| Takuu: | 2 vuotta |
| Maksimipaine: | 250 bar |
| Maksiminopeus: | 0,5 m/s |
| Sylinterin laajennusvoima (250 bar): | 1,77 tonnia |
| Sylinterin laajennusvoima (180 bar): | 1,27 tonnia |
| Mäntä sisähalkaisija: | 40 mm |
| Mäntätangon halkaisija: | 30 mm |
| Hydraulisylinterin isku: | 550 mm |
| Paino: | 7,4 kg |
MITAT

| Koodi | HYDRAULINEN SYLINTERI MONO | D (sylinterin isku) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Hydraulisylinterit MONO
Hydraulisylinteri muuntaa hydraulisen energian lineaariseksi voimaksi ja sitä seuraavaksi liikkeeksi. Ne toimivat Pascalin lain perusteella ja hyödyntävät suljetun nesteen – öljyn – paineen synnyttämää voimaa. Kun hydraulineste pumpataan sylinterin toiselle puolelle, se työntää mäntää, luoden lineaarisen liikkeen.
MONO-hydraulisylinterimme edustavat luotettavaa voimaa yhteen suuntaan.
Yksitoimiset hydraulisylinterit on suunniteltu tuottamaan luotettavaa ja hallittua voimaa yhteen suuntaan – ihanteellisia nostoon, puristukseen, kallistukseen tai puristamiseen, joissa painovoima tai ulkoinen voima palauttaa tangon takaisin alkuperäiseen asentoonsa.
Keskeiset ominaisuudet:
- Yksinkertainen ja kestävä rakenne
- Automaattinen palautus ulkoisen voiman tai painovoiman avulla
- Alhaiset huoltokustannukset ja pitkä käyttöikä
- Saatavilla eri isku- ja mäntä- tai tangon halkaisijoilla
Yksitoimisia hydraulisylintereitä käytetään useilla teollisuudenaloilla, mukaan lukien maatalous, konetekniikka, rakentaminen, laivanrakennus, energia-ala, elintarviketeollisuus sekä autoteollisuus.





