Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 50/40-800
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 έτη |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (250 bar): | 3,14 τόνοι |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (180 bar): | 2,26 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 50 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 40 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 800 mm |
| Βάρος: | 14,1 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | Κύλινδρος | Δ (διαδρομή) | Ε |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και το αντίστοιχο κίνηση. Λειτουργεί βάσει του νόμου του Pascal και εκμεταλλεύεται τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός εγκλωβισμένου υγρού - πετρελαίου. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται στη μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι MONO υδραυλικοί κύλινδροι μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονού ενεργισμού έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επαναφέρει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Βασικά Χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά μέσω εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμα σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονού ενεργισμού χρησιμοποιούνται σε διάφορους κλάδους, όπως η γεωργία, η μηχανική, η κατασκευή, η ναυπηγική, η ενέργεια, η βιομηχανία τροφίμων και η αυτοκινητοβιομηχανία.





