Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟΣ 60/50-250
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (250 bar): | 4,91 τόνοι |
| Δύναμη επέκτασης κυλίνδρου (180 bar): | 3,53 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 60 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 50 mm |
| Διαδρομή υδραυλικού κυλίνδρου: | 250 mm |
| Βάρος: | 10,2 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διαδρομή κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14442 | 60/50-100 | 100 | 260 → 360 |
| 14443 | 60/50-150 | 150 | 310 → 460 |
| 14444 | 60/50-200 | 200 | 360 → 560 |
| 14445 | 60/50-250 | 250 | 410 → 660 |
| 14446 | 60/50-300 | 300 | 460 → 760 |
| 14447 | 60/50-350 | 350 | 510 → 860 |
| 14448 | 60/50-400 | 400 | 560 → 960 |
| 14449 | 60/50-450 | 450 | 610 → 1060 |
| 14450 | 60/50-500 | 500 | 660 → 1160 |
| 14451 | 60/50-550 | 550 | 710 → 1260 |
| 14452 | 60/50-600 | 600 | 760 → 1360 |
| 14453 | 60/50-700 | 700 | 860 → 1560 |
| 14454 | 60/50-800 | 800 | 960 → 1760 |
| 14455 | 60/50-900 | 900 | 1060 → 1960 |
| 14456 | 60/50-1000 | 1000 | 1160 → 2160 |
Υδραυλικοί Κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και την προκύπτουσα κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιούν τη δύναμη που παράγεται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται σε μία πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη ισχύ σε μία κατεύθυνση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονής ενέργειας έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πίεση, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επιστρέφει τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Κύρια χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά με εξωτερική δύναμη ή βαρύτητα
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμοι σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι υδραυλικοί κύλινδροι μονής ενέργειας χρησιμοποιούνται σε διάφορες βιομηχανίες, συμπεριλαμβανομένων της γεωργίας, της μηχανικής, της κατασκευής, της ναυπηγικής, της ενέργειας, της βιομηχανίας τροφίμων και της αυτοκινητοβιομηχανίας.





