Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 80/70-400
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune max.: | 250 bar |
| Viteza max.: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 9,62 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 6,93 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 80 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 70 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 400 mm |
| Greutate: | 25,5 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | CILINDRU HIDRAULIC MONO | D (cursa cilindrului) | E |
| mm | |||
| 14472 | 80/70-100 | 100 | 309 → 409 |
| 14473 | 80/70-150 | 150 | 359 → 509 |
| 14474 | 80/70-200 | 200 | 409 → 609 |
| 14475 | 80/70-250 | 250 | 459 → 709 |
| 14476 | 80/70-300 | 300 | 509 → 809 |
| 14477 | 80/70-350 | 350 | 559 → 909 |
| 14478 | 80/70-400 | 400 | 609 → 1009 |
| 14479 | 80/70-450 | 450 | 659 → 1109 |
| 14480 | 80/70-500 | 500 | 709 → 1209 |
| 14481 | 80/70-550 | 550 | 759 → 1309 |
| 14482 | 80/70-600 | 600 | 809 → 1409 |
| 14483 | 80/70-700 | 700 | 909 → 1609 |
| 14484 | 80/70-800 | 800 | 1009 → 1809 |
| 14485 | 80/70-900 | 900 | 1109 → 2009 |
| 14486 | 80/70-1000 | 1000 | 1209 → 2209 |
Cilindri Hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid confinat - ulei. Când fluidul hidraulic este pompat într-o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o forță fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu un singur efect sunt concepuți să ofere o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau strângere, unde gravitația sau o forță externă readuce tija în poziția inițială.
Caracteristici principale:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată prin forță externă sau gravitație
- Costuri scăzute de întreținere și durată lungă de funcționare
- Disponibil în diferite lungimi ale cursei și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu un singur efect sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





