Produse Noi
CILINDRU HIDRAULIC MONO 50/40-250
| DATE TEHNICE | |
| Returnare sau schimb: | 14 zile |
| Garanție: | 2 ani |
| Presiune maximă: | 250 bar |
| Viteză maximă: | 0,5 m/s |
| Forța de expansiune a cilindrului (250 bar): | 3,14 tone |
| Forța de expansiune a cilindrului (180 bar): | 2,26 tone |
| Diametrul interior al pistonului: | 50 mm |
| Diametrul tijei pistonului: | 40 mm |
| Cursa cilindrului hidraulic: | 250 mm |
| Greutate: | 6,7 kg |
DIMENSIUNI

| Cod | Cilindru | D (cursă) | E |
| mm | |||
| 14427 | 50/40-100 | 100 | 230 → 330 |
| 14428 | 50/40-150 | 150 | 280 → 430 |
| 14429 | 50/40-200 | 200 | 330 → 530 |
| 14430 | 50/40-250 | 250 | 380 → 630 |
| 14431 | 50/40-300 | 300 | 430 → 730 |
| 14432 | 50/40-350 | 350 | 480 → 830 |
| 14433 | 50/40-400 | 400 | 530 → 930 |
| 14434 | 50/40-450 | 450 | 580 → 1030 |
| 14435 | 50/40-500 | 500 | 630 → 1130 |
| 14436 | 50/40-550 | 550 | 680 → 1230 |
| 14437 | 50/40-600 | 600 | 730 → 1330 |
| 14438 | 50/40-700 | 700 | 830 → 1530 |
| 14439 | 50/40-800 | 800 | 930 → 1730 |
| 14440 | 50/40-900 | 900 | 1030 → 1930 |
| 14441 | 50/40-1000 | 1000 | 1130 → 2130 |
Cilindri hidraulici MONO
Un cilindru hidraulic transformă energia hidraulică în forță liniară și mișcare rezultată. Aceștia funcționează pe baza legii lui Pascal și utilizează forța generată de presiunea unui fluid încadrat - uleiul. Când fluidul hidraulic este pompat pe o parte a cilindrului, acesta împinge pistonul, creând o mișcare liniară.
Cilindrii hidraulici MONO reprezintă o putere fiabilă într-o singură direcție.
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt proiectați să ofere o forță fiabilă și controlată într-o singură direcție – ideali pentru ridicare, presare, înclinare sau strângere, unde gravitația sau o forță externă readuce tijă la poziția inițială.
Caracteristici cheie:
- Construcție simplă și robustă
- Retragere automată utilizând forța externă sau gravitația
- Costuri mici de întreținere și durata lungă de viață
- Disponibili în diverse lungimi de cursă și diametre ale pistonului sau tijei
Cilindrii hidraulici cu acțiune simplă sunt utilizați în diverse industrii, inclusiv agricultură, inginerie mecanică, construcții, construcția de nave, energie, industria alimentară și industria auto.





