Nye artikler
HYDRAULISK SYLINDER MONO 40/30-1000
| TEKNISKE DATA | |
| Retur eller bytte: | 14 dager |
| Garanti: | 2 år |
| Maks. trykk: | 250 bar |
| Maks. hastighet: | 0,5 m/s |
| Sylinderutvidelseskraft (250 bar): | 1,77 tonn |
| Sylinderutvidelseskraft (180 bar): | 1,27 tonn |
| Pistondiameter innvendig: | 40 mm |
| Stangdiameter: | 30 mm |
| Slaglengde for hydraulisk sylinder: | 1000 mm |
| Vekt: | 10,1 kg |
MÅL

| Kode | HYDRAULISK SYLINDER MONO | D (slaglengde for sylinder) | E |
| mm | |||
| 14412 | 40/30-100 | 100 | 200 → 300 |
| 14413 | 40/30-150 | 150 | 250 → 400 |
| 14414 | 40/30-200 | 200 | 300 → 500 |
| 14415 | 40/30-250 | 250 | 350 → 600 |
| 14416 | 40/30-300 | 300 | 400 → 700 |
| 14417 | 40/30-350 | 350 | 450 → 800 |
| 14418 | 40/30-400 | 400 | 500 → 900 |
| 14419 | 40/30-450 | 450 | 550 → 1000 |
| 14420 | 40/30-500 | 500 | 600 → 1050 |
| 14421 | 40/30-550 | 550 | 650 → 1200 |
| 14422 | 40/30-600 | 600 | 700 → 1300 |
| 14423 | 40/30-700 | 700 | 800 → 1500 |
| 14424 | 40/30-800 | 800 | 900 → 1700 |
| 14425 | 40/30-900 | 900 | 1000 → 1900 |
| 14426 | 40/30-1000 | 1000 | 1100 → 2100 |
Hydrauliske sylindere MONO
En hydraulisk sylinder omdanner hydraulisk energi til lineær kraft og bevegelse. De fungerer basert på Pascals lov og utnytter kraften som genereres av trykket fra en innelukket væske – olje. Når hydraulisk væske pumpes til den ene siden av sylinderen, skyver den stempelet og skaper lineær bevegelse.
Våre MONO hydrauliske sylindere representerer pålitelig kraft i én retning.
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere er designet for å levere pålitelig og kontrollert kraft i én retning – ideelle for løfting, pressing, tipping eller klyping, der tyngdekraften eller en ekstern kraft returnerer stangen til utgangsposisjonen.
Hovedtrekk:
- Enkel og robust konstruksjon
- Automatisk tilbaketrekning ved bruk av ekstern kraft eller tyngdekraft
- Lave vedlikeholdskostnader og lang levetid
- Tilgjengelig i flere slaglengder og med forskjellige stempeldiametre eller stangdiametre
Enkeltvirkende hydrauliske sylindere brukes i ulike bransjer, inkludert landbruk, maskinteknikk, bygg og anlegg, skipsbygging, energi, næringsmiddelindustri og bilindustri.





